Honor Roll

2018-19
 

Winton Woods High School – 3rd Quarter Honor Roll

 

 

4.0

Grade 12:   Maly Aw, Bria Gordon, Michael Hairston, Aniah Hollowell, Mya Johnson, Vincent Nguemezi Kamgang, Anne-Marie Nightingale, Despina Periferaki, Geeta Phuyel, Bedhan Rai, Lillian Smith, Carolina Sullivan, Kimberly Vargas

 

Grade 11:  Matthew Bernardo, Jasmine Johnson, Riley Lauchard, Brendon Lowry, Seth Okoh Okai, Joe’l Palmore, Yoselin Ramirez Lopez, Shaniyla Ross, Stephanie Trubl, Nathan Washam, Ernest Wolke

 

Grade 10:  Paige Adams, Faith Augustine, Saniyah Bryant, Franck Djidjeu, Ayden Hassertt, Alex Ingram, Elizabeth Mavridoglou, Kavita Nelson, Renaud Fred Noubieptie Kamgang, Elizabeth Okemmiri, Victoria Okoh Okai, Jezreel Otchere, Betisha Pokhrel, Laxmi Pokhrel, Shima Upreti

 

Grade 9:  Janak Chamlagai, Tilak Dahal, Wynter Edwards, Ariana Green, Miranda Johnson, Aitana Lopez, Desiray Mabra, Amy Nightingale, Samikchhaya Oli, Chris-tian Rothan, William Rothan, Stacy Serwaa, Joshua Shepherd, Ronnie Taylor, Daysia Thompson

 

 

3.500-3.999

Grade 12:  Destin Allen, Marvin Bennett, Hailie Comer, Kaveon Cunningham, Nirmala Damai, Khalid Daraghmeh, Dhiran Dhamala, Wilmer Esquivel, Britney Forde, Aria Gaines, Yrmajesti Hightower, Kathryn Ingram, Amya Lovette, Stephanie Njamen Kwemi, Nakia Roberts, Makayla Rogers, Jaden Schimmelbusch, Tany Semes, Nora Thompson, Divine Uwase

 

Grade 11:  Michelle Alaniz, Isaiah Andrews, Berm Betimbena, Demeer Blankumsee, Asmita Darji, Arris Ferry, William Gronefeld, Naomi Hall, Tajammal Hill, Mariah Jackson, Toniya Johnson, Jamie Ke, Corivel Lopez Roblero, Jessica Lopez-Velasquez, Dick Mangar, Michelle Martinez Diaz, Michelle Mitchell, Aicha Mouhamed, Benjamin Quackenbush, Michael Shannon, Isaiah Smith, Tyra Smith, Ibrahima Sy

 

Grade 10:  Mark Behrendt, Oluwatoni Bewaji, Bobby Dingle, James Djangmah, C.J. Gallen, Amy Gueye, Derek Hooten, Mya Jackson, Briana James, Ashleigh Johnson, Zy’reaija Johnson, Michael Jones, Bebek Kami Biswa, Madison Kutchera, Neleh Lamb, Karla Lopez, Kevin Lynn, Hailey Miller, Dawa Muktan, Josephine Quao, Terryana Roberts, Lailah Robinson, Sheridan Semes, Emma Smith, Tyana Spikes, Michael Stothfang, Anjana Sunwar, Regina Tamang, Ibrahima Thiam, Ronald Thigpen, Jamel Twumasi-Ankrah, Josiane Umutoni, Alejandra Velazquez, Daija Wallace

 

Grade 9:  Emmanuel Afolabi, Yonathan Batu, Le’aisa Bess, Neraj Dulal, William Edwards, Leslie Gervacio, Rohan Giri, Nia Hooten, Janelle Jackson, Leonardo Martinez Arteaga, Marta Mendoza Rodriguez, Taidgh Miles, Wendy Oppong, Juan Orduna Andablo, Andre Reed, Shamiah Rice, Amey Sewovi, Khaleah Smith, Kyla Smith, Harmony Timpe, Carlos Veloz Martinez, Marterrio Ward, Monet Ware, Leah Whitley, Noelle Wolke

 

 

3.000-3.499

Grade 12:  Malik Adoyi, Hadiza Ali, Amari Brandy, Rashaun Brown, Jada Burns, Janny Castro Gutierrez, Ramona Castro Ramos, La’kayla Cheatham, Kopila Ghimire, Cayla Gray-Thomas, Ramesh Gurung, Saugat Gurung, Mariah Harlan, Gracie Harrison, Trinity Hudgins, Marcellus Hughes-Brewster, Damberi Khatiwada, Adolphis McKinney, Marvin Merritt, Julian Morales, Annabelle Morisset Toussaint, Junior Ortiz, Elijah Parker, Ladaesha Payne, Raequan Prince, Nakiya Robinson, Leticia Romero Troncoso, Keyshawn Sims, Djibril Thiam, William Whyte, Avionna Wiley

 

Grade 11:  Starr Adams, Akrm Ahmed, Anasiah Akemon, Godfred Annang, Obadiah Burnett, Fatimata Gassama, Tijah Griggs, Diwas Gurung, Roshan Gurung, Jasmine Horner, Kaliyah Keese, Vante’ja Orr, Sierra Perry, Kendal Phillips, Sidney Posey, Simone Posey, Jaylen Robinson, Coby Sanders, Mauri Seaborough, Michelle Shepherd, Areli Silva, Camryn Smith, Kaelyn Taylor, Landon Turner, Romel Velasquez, Grant Warren, Makayla Whittie, Sydney Wiechman, Miyan Williams, D’Juan Wills

 

Grade 10: Mar’quel Allen, Lauren Andrade, Da’Lohn Brown, Kaycee Crocker, Perphuz Denham, Michelle Diaz-Cerritos, Perla Flores, Sierra Herrington, Bianca Horner, Michel Kanga, Camron Love, Miair Mack, Alycia McNeil, Cris Mejia-Sanchez, Chrishay Miles, Ravey Mosley, Arielle Mundy, Leasiah Payne, Yadira Perez, Makayla Schmidt, Jawan Sharpe, Myala Sims, Briona-Joy Smith, Se’bien Smith, Alondra Sotelo, Samba Sy, Leonard Taylor, Caleb Tubbs, Quamar Woods, Qeturah Yisrael, Kamiya Young

 

 Grade 9:  Maria Adames, Aina Bance, Davier Beamon, Ashanti Bourne, Louis Brown, Alejandra Cardona Cristobal, Azzuri’ Childs, Amber Conner, Aubrea Cooper, Israel Cornelius, Terrell Croom, Stevie Davis, Natasha Diaz, Alvine Djomkam, Adriana Duenas Uribe, Aaron Figueroa Ramos, Lauryn Fowler, Gabrielle Hall, Sheldyn Harris, Quentin Jenkins, Shawn Pierson, Tyshawna Price, Faith Purdin, Haley Rice, Kamron Russell, Iris Samelak, Caleb Sanders, Taylor Sneed-Jackson,  Andrew Thompson, Brandon Thompson, Antonio Turner, Laila Turner, Shailin Uribe-Martinez, Mya White, Shamiyah Yisrael

 

 


Vocational School – 3rd Quarter Honor Roll

 

 

4.0

Grade 12:  Zavarri Carr, Kyler Duecker, Angelica Gil Mendez, Ke’Ron Patton, Jada Ray

 

Grade 11:  Ahdaejshianna Crossty, Cameron Johnson

 

 

3.500-3.999

Grade 12:  Fatima Alegre Avalos, Keith Ballard, Kyeaira Bess, Ariyanna Chenault, Keeyori Evans, Zion Graham, Diamonique Jones, Naomi Lowery, Shawnia Nelson, Sade Norman, Michelle Samano, Faye Webber

 

Grade 11:  Andrea Castro, Zi’Yah Collins, Genesis Couch-Cassino, Ke’asia Hill, Aaliyah Latham, Shelley Mbidi, Aniyla Ross, Ashmita Subedi

 

 

3.000-3.499

Grade 12:  Jubilee Embry, Shya Hocker, Cle’Anajsha Johnson, Marihnte Matthews, Taria McDaniel-Harris, Lillie Rideout, Tamia Scott, Ariana Smith, Raina Surber, Taymarr Walton

 

Grade 11:  Makayla Adams, Alexis Beamon, Christopher Berte, Nashawna Birch, William Bodley, Brendon Chappie, Allen Flores, Genevieve Lilly, Ashleigh McNeil, Olivia Newberry, Carlei Orso, Riane Plesinger, Mariano Vaca